PRETĪ ZIEMAI AR SILTUMU UN KOMFORTU

PRETĪ ZIEMAI AR SILTUMU UN KOMFORTU

Kad ziemas aukstums un vēsums uzsāk savu ikgadējo uznākšanu mūsu ikdienā, aktīvi meklējam iespējas sasildīties, būt komfortā arī ikdienas gaitās. Ko izvēlēties - mēteli vai stilīgu jaku? Daudzos gadījumos šos vārdus nereti lietojam kā sinonīmus, jo īpaši, kad jārunā par ziemas jakām. Taču tehniski ziemas jakas un mēteļus šķir dažas funkcionālas un vizuālas nianses un atšķirības.

Kādas ir mēteļu galvenās īpašības?

Galvenā atšķirība starp mēteli un jaku ir tā garums. Mēteļi parasti ir līdz gurniem vai pat vēl garāki, lai arī aukstākos mēnešos kājām nodrošinātu komfortu un aizsardzību pret vēju un salu.. Tie ir smagāki par jakām, līdz ar to ar izteiktākām siltumizolācijas īpašībām, kas ir svarīgi ziemas mēnešos.

Dažiem no siltākajiem mēteļu modeļiem ir dūnu pildījums, to materiāls ir no vilnas, vai pat mākslīgās kažokādas. Jāpiezīmē, ka kvalitatīva ziemas mēteļa iegādāšanās ir ieguldījums turpmākajās sezonās vairāku gadu garumā! Mēteļi ir klasiski un eleganti, tāpēc īpaši piemēroti tiem, kas pieturas pie klasiskām vērtībām un smalkās elegances.

Kādas ir ziemas jakas?

Nav stingru garuma standartu, kas jaku ieliktu kādā rāmī, bet parasti ziemas jakas sievietēm ir līdz gurniem, tās ir vieglākas nekā mēteļi, kā arī apjomīgākas. Ziemas jakas mūsdienās ir tik kvalitatīvas, ka nereti nākas tās pārdēvēt par mēteļiem, jo īpaši garās jakas, kas ir līdz pat potītēm. Tāpat kā mēteļi, arī ziemas jakas nodrošina pietiekamu siltumizolāciju, jo to pildījumā var būt izmantotas gan dūnas, gan sintētiskā izolācija.

Ziemas jakām vērtīga īpašība ir ūdensnecaurlaidība vai pat tikai ūdensizturīga membrāna, kas nav iespējama vilnas mēteļiem. Nevar nepieminēt populāro zīmolu Didriksons, Huppa, Lenne ziemas jakas, kas ir ļoti vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums komforta līmeņa saglabāšanai visas ziemas garumā. Šķietami plānās jakas ir ar izcilu siltumizolāciju, kas pašu jaku nepadara smagnēju, bet saglabā siltumu arī tad, kad ir ilgstoši ir jāstāv ārā.

Ziemas jaku priekšrocības

Kā iepriekš minēts, siltumizolācija un ūdensnecaurlaidība ir tās aktuālākās īpašības, kas raksturo ziemas jakas. Tāpat arī aizsardzība pret vēju un kapuce, kas pasargā no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, kas aktuāli ziemas sezonā. Kapuces var būt gan regulējamas, gan noņemamas, bet sniedz papildus aizsardzību - pasargā galvu un ausis no vēja un aukstuma.

Ass un brāzmains vējš tendēmā ar aukstām sniegpārslām rada diskomfortu, bet ar siltu ziemas jaku un kapuci uz galvas tādi laikapstākļi nebūs bieds. Drošības elementi kā atstarotāju kļūst arvien populārāki ražotāju veidotajos modeļos. Bieži vien atstarotāji ir apslēpti vai maskēti ražotāja logotipa veidolā, pašu atstarojošo elementu novietojot uz pleca, uz priekšējo kabatu atvēruma malas vai aizmugurē. Dažu ražotāju jakām ir regulējams vidukļa apkārtmērs un piedurknes, kas ļauj jaku pielāgot ķermeņa formai, tādējādi nodrošinot lielākas siltuma noturības īpašības.

Kopumā var secināt, ka ziemas jakas ir veidotas tā, lai nodrošinātu optimālu siltuma uzturēšanu, aizsardzību no nelabvēlīgiem laikapstākļiem, vienlaikus sniedzot komfortu, ērtumu, stilu. Tās ir sportiskākas un brīvāka stila. Tikmēr mēteļi ir vairāk elegances simbols, piestāv oficiāliem un svinīgiem pasākumiem.

Tādu kvalitatīvu un klientu uzticību iekarojušo zīmolu kā Lassie, Five Seasons, Helly Hansen, Name it, 4F ziemas jakas apskatāmas interneta veikalā 220.lv. Ziemas jakas sievietēm, vīriešiem, meitenēm un zēniem gan sportam, gan ikdienai - vairāk nekā 1500 preču, kas palīdzēs sagatavoties aukstajiem laikapstākļiem laikus un jau līdz ar pirmajām aukstuma dienām pasargās no sala un vēja. Iegādājieties ziemas jakas laikus par izdevīgām cenām un ar iespēju preci saņemt pakomātā vai ar piegādi uz mājām!Scroll to Top